Сексуальне насильство під час війни: куди звертатися по допомогу

Що таке сексуальне насильство під час збройного конфлікту та куди можуть звернутися постраждалі – роз’яснює асоціація юристок “ЮрФем”.
Сексульне насильство під час війни як злочин проти людяності
СНПК — злочин, що немає терміну давності, тож звернутися за допомогою можна в будь-який момент, пояснюють юристки.
“Постраждалі замовчують свій біль через страх. Багатьом із них соромно за те, що вони пережили. Осуд, відчуття провини і незахищеності, соціальний тиск змушують людей мовчати. Але цей біль лише накопичується й може навіть руйнувати життя”, – повідомили в асоціації.
Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення кількість СНПК значно зросла.
“Лише зареєстрованих випадків нараховується 274. А скільки людей ще мовчать про свій біль?”, – розповіли юристки.
Якщо пережили сексуальне насильство: куди звернутися
Постраждалі від сексуального насилля під час збройного конфлікту можуть звернутися за юридичною та психологічною підтримкою до:
- Лінії правової допомоги «ЮрФем: підтримка» за номером 068 145 55 90 або 0800305590, написавши у Viber/Telegram або залишивши заявку на сайті: https://jurfem.com.ua/jurfem-pidtrymka/;
- Центрів допомоги врятованим — державних установ, створених Урядом України в партнерстві з UNFPA, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку в одному місці.
- Платформи допомоги врятованим.
- Аврори — сервіс психотерапевтичної допомоги постраждалим від СНПК.
- Системи безоплатної правової допомоги(БПД). Це мережа бюро правової допомоги та дистанційні сервіси для отримання такої допомоги. Через них можна скористатися гарантованим державою правом кожної людини мати безоплатну кваліфіковану допомогу юристів.
Зазначимо, на Кіровоградщині діють шість інклюзивних гінекологічних кабінетів, де жінки, які постраждали від насильства або мають інвалідність, зможуть безкоштовно отримати медико-психологічну допомогу.
Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, куди звернутися на Кіровоградщині у випадку домашнього насилля.