Чотири тисячі доларів сплачує державі середньостатистична родина з Кіровоградщини за рік

12:47, 30 Жовтня, 2018

22,6 мільярдів гривень податків сплатять мешканці Кіровоградщини цього року.

 

Таку цифру в рамках проекту “Ціна держави” презентували під час прес-конференції у Кропивницькому.

Цієї суми вистачило б, щоб рік фінансувати поліцію всієї країни або, наприклад, відремонтувати 485 шкіл.

19 млрд грн область віддасть у держбюджет. З цих коштів частина грошей повернеться в область у вигляді пенсій і держсубвенцій. Але 3 млрд грн не повернуться. Тобто область є донором для держави.

Соціологічна компанія GFK провела дослідження, яке показало, що кожен третій громадянин вірить в те, що існують “безкоштовні послуги”, які надає держава, а не використання грошей платників податків.

– Не існує ніяких державних коштів – це все кошти платників податків. Працююча людина віддає державі 50% у вигляді різного року податків. 4 тисячі доларів зараз у вигляді податків віддає державі родина із двох осіб із Кіровоградщини. Але у Кіровоградській області, як і в центральній Україні загалом, якщо людина не розуміє, що державні гроші – це її гроші, вона не відчуває відповідальності, не питає “куди йдуть гроші”, – каже Віталій Шабунін, голова правління ГО “Центр протидії корупції”.

Кампанію проводять для того, аби мотивувати громадян відповідальніше ставитись до вибору представників влади, а згодом уважніше контролювати їх дії.

Для наочності на вулиці Дворцовій розгорнули цілу виставку, де можна поглянути на візуалізації про сплачені кропивничанами податки.

Детальніше про те, скільки і за що платять мешканці області, читайте згодом.

 

Останні новини по темі
Ціна держави: мешканці Кропивницького рахували в інтернеті суму своїх податків (ФОТО)
der1
IMG 5876
У низці комунальних автобусів Кропивницького зникнуть кондуктори
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024