В Україні набув чинності закон про колабораціонізм

15:41, 17 Березня, 2022

Набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність».

Згідно з текстом закону, публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти держави, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики до підтримки рішень та дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, до невизнання поширення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями карається позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

За здійснення громадянином України пропаганди в навчальних закладах, незалежно від типів і форм власності, з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації територій України, а також дії спрямовані на впровадження освітніх стандартів держави-агресора передбачається покарання у вигляді виправних робіт строком до двох років або арешту до шести місяців, або позбавленням волі до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю від 10 до 15 років.

Передбачається також покарання за добровільне заняття громадянином України посади у незаконних органах влади, судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території; за передачу матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням; за організацію та проведення політичних заходів, здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором.

У разі якщо дії призвели до загибелі людей, то передбачається позбавлення волі на строк 15 років або довічне ув’язнення, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

«Гречка» нагадує, СБУ протягом 14 березня затримала 60 колаборантів і викрила 20 ворожих диверсійно-розвідувальних груп у різних регіонах.

 

Останні новини по темі
Українці активно завантажують Starlink Ілона Маска
starlink
ВзаємоДія: волонтери створили інформаційну платформу для українців під час війни
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024