У Кропивницькому хочуть назвати вулицю на честь Степана Бандери: кого ще вшанують?

18:35, 22 Липня, 2022

 

У Кропивницькому пропонують змінити ще 176 топонімів – назв вулиць, парків тощо.

 

Як повідомляє пресслужба міськради топонімічна комісія затвердила Концепцію інтеграції українських маркерів у топонімічний простір громади і схвалили перелік вулиць, що підлягають перейменуванню та напрацьованих назв до них. Своїм рішенням топонімічна комісія рекомендувала Кропивницькій міській раді перейменувати 176 вулиць, які носять назви, пов’язані з державою-окупантом.

Зокрема, серед пропозицій, які виносяться на обговорення громадськості, є зміна назв вулиць Гагаріна на Степана Бандери, Велику Пермську – на проспект Європейський, Глинки — на Княгині Ольги, провулок Декабристів — на Андрія Ліпатова. Топонімічна комісія пропонує також увічнити у назвах міських вулиць і провулків імена Юрка Тютюнника, Любомира Гузара, Левка Лук’яненка, Квітки Цісик, Петра Яцика, Світлани Барабаш, Віктора Погрібного, Віталія Кривенка, Віктора Френчка, Марії Примаченко, Вінстона Черчилля та багато інших.

Загалом 176 назв топонімів винесуть на громадське обговорення, яке триватиме протягом місяця з дати оприлюднення списку на офіційному сайті Кропивницької міської ради. Оприлюднити список планують орієнтовно наступного тижня.

 

Останні новини по темі
Ворожі ракети влучили поблизу Кропивницького: є загиблі та поранені (ВІДЕО) (ДОПОВНЕНО)
uvaga 2
Telegram mobilniy
Екснадреп заявив у поліцію на «чорні» телеграм-канали Кропивницького
Читайте також

Поблизу Гайворона, що на Кіровоградщині, у суботу, 2 березня, сталася смертельна ДТП.

12:00, 4 Березня, 2024

Спортсмени і спортсменки з Бобринецької громади вибороли 17 медалей на Чемпіонаті України з гирьового спорту....

11:36, 4 Березня, 2024

Роботи художників і художниць з Кіровоградщини потрапили до міжнародної пересувної виставки «Покоління війни». Розповідаємо, що це за роботи і як можна долучитися до проєкту....

10:39, 4 Березня, 2024