Міномети від українського виробника: волонтери придбають дальнобійну зброю для тероборони Кіровоградщини

11:26, 02 Березня, 2023
Dovgi ruku TRO

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» оголосив збір коштів для оснащення бригад Сил Територіальної оборони України розвідувально-ударними комплексами з мінометами, які дозволять відтіснити ворога від позицій захисників за 7 кілометрів.

 Як пояснив «Гречці» директор департаменту стратегічних ініциатив фонду «Повернись живим» Іван Науменко, розвідувально-ударними комплексами (РУКи) зі 120-мм мінометами будуть оснащені всі бригади ТрО. Сума збору на ТрО кожної області залежить від кількості бригад у регіоні. Кіровоградщина має одну бригаду ТрО, і щоб оснастити її розвідувально-ударним комплексом, необхідно 10,8 мільйонів гривень.

«Ми забезпечуємо повний комплекс для кожної бригади, який складається з трьох пікапів, мінометів калібру 120 мм, радіостанцій, старлінків, планшетів, квадрокоптерів DJI Mavic 3, радіостанцій, приладів нічного бачення, біноклів, генераторів тощо», – пояснив Іван Науменко.

«Повернись живим» став першим українським благодійним фондом, який отримав ліцензію на закупівлю товарів військового призначення. Наприклад, для закупівлі мінометів калібру 120 мм для бригад тероборони фонд підписав контракт з українським виробником, якого не розголошують з міркувань безпеки

Окрім власне оснащення, фахівці фонду навчатимуть військових використовувати РУКи у бою на полігонах у відповідних областях.

Наразі на бригади тероборони Львівської, Київської та Донецької областей вже зібрано понад 100 відсотків від суми.

«Збори на ці області вдалося швидко закрити завдяки як маленьким донатам від громадян, так і великим сумам від бізнесу. Наприклад, половину суми на донецьке ТрО один з місцевих бізнесів перекрив одним донатом. Зайві кошти з цих областей ми розподілимо між іншими регіонами», – уточнив директор департаменту стратегічних ініциатив.

Тож бригади тероборони трьох областей, які наразі вже зібрали необхідну суму, отримають розвідувально-ударні комплекси вже наприкінці березня і розпочнуть тренування.
Щодо Кіровоградщини, то наразі на РУК для 121 бригади тероборони зібрано 3 298 635 гривень, що становить 30 відсотків від необхідної суми.

«Ці комплекси дозволять збільшити дальність вогневого ураження ворога з чотирьох до 7,1 кілометра. Коли над головою висить комптер, який корегує вогонь і є міномети, то це дозволяє не підпустити ворога. А отже не втратити позиції і зберегти життя наших захисників», – пояснив Іван Науменко.

Долучитися до збору «Довгі РУКи ТрО» і підтримати 121 бригаду територіальної оборони Кіровоградщини можна через офіційний сайт фонду «Повернись живим» за посиланням.

 

Останні новини по темі

Підтримати дружин воїнів: у Кропивницькому презентували виставку “Серцем з тобою” (ФОТО)

16
voda

У Кропивницькому частина Лелеківки залишилась без води

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023