Суспільство

Двоє кропивничан вперше долучаться до української експедиції в Антарктику

 Автор: Ірина Зайцева. 2217

Двоє чоловіків із Кропивницького вперше поїдуть в складі 28 української експедиції в Антарктику.

Antarctic Continent

Як повідомляє Національний антарктичний науковий центр на своїй офіційній сторінці в мережі Facebook, експедицію очолить геофізик Богдан Гаврилюк, один з найдосвіченіших українських полярників, для якого це буде рекордна десята зимівля. Дослідження проводитимуть на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді, де декотрі вимірювання тривають з 1947 року, є найдовшими на континенті та цінними для світової науки.

Еспедиція має змінити попередніх полярників з 27 української антарктичної експедиції, які майже рік працюють на станції. Їх має замінити команда 28-ї УАЕ (2023-2024 рр.), склад якої затвердили.

Так, конкурсна комісія відібрала 14 учасників (до цього їх було 12), серед яких буде 9 науковців з геофізики, метеорології та біології. Збільшення в складі експедиції науковців дозволить зробити більше досліджень на станції, в рамках багатьох міжнародних проєктів, в яких бере участь Україна.

Нова експедиція буде суто чоловіча, оскільки жінки, які подавались на конкурс, не подолали всі етапи відбору. В першу зимівлю з Кропивницького поїдуть Дмитро Кричун 1978 року народження, метеоролог від Авіаційної метеорологічної станції цивільної «Кропивницький» та системний адміністратор Сергій Салло 1988 року народження.

Поширюйте

Коментуйте