На Кіровоградщині створили спільноту тренерок із соціального підприємництва: чого навчатимуть
У Кіровоградській області організували спільноту тренерок із соціального підприємництва, які працюватимуть на всеукраїнському рівні. Розповідаємо, чого навчатимуть тренерки інших і як це вплине на розвиток громад.
Програму втілює Асоціація сприяння самоорганізації населення в Кіровоградській області.
Як повідомили «Гречці» у пресслужбі асоціації, до спільноти долучились активістки та волонтерки Кіровоградщини, щоб навчити громадські організації та волонтерські спільноти створювати соціальні підприємства. Це допоможе розвиватися як самим об’єднанням активістів й активісток, так і всій громаді.
Ініціатори проєкту із Асоціації сприяння самоорганізації населення» співпрацюють із волонтерами у рамках втілення Програми підтримки волонтерських центрів понад два роки та неодноразово фінансово підтримувала проєкти розвитку соціального підприємства на базі волонтерських центрів Кіровоградщини.
Очільниця КОО ВГО «АССН» Алла Волошина зазначила, що для тренерок Кіровоградщини провели навчання із соціального підприємництва, зважаючи, що на це є попит.
«До прикладу, у Приютівській громаді волонтерки відкрили «Мандрівну перукарню», в Олександрійській громаді відкрили «Велоцентр». Увесь отриманий прибуток вони реінвестують на підтримку ЗСУ та громадську діяльність. Поширення цього досвіду через проведення тренінгів — один із вдалих форматів для навчання громадськості та створення нових можливостей для волонтерських центрів в інших регіонах, де ми розпочинаємо працювати», — відзначила вона.
Така ініціатива зі створенням спільноти тренерок із соцпідприємництва на Кіровоградщині впроваджується вперше.
Отримані знання та досвід тренерки передаватимуть іншим волонтерам. Зокрема навчатимуть:
- як проводити тренінги;
- надаватимуть менторську підтримку;
- навчатимуть темам розвитку соцпідприємництва та адвокації підтримки соціальних підприємців на місцевому рівні.
За словами Алли Волошиної, програму підтримки волонтерських центрів втілюють у п’яти регіонах: Полтавщині, Вінниччині, Дніпропетровщині, Черкащині, Кіровоградщині.
«Чуємо про потребу волонтерських центрів забезпечити сталий розвиток і не фокусуватися лише на залученні донатів. Соціальне підприємництво якраз дає можливість забезпечити собі більш-менш стабільні надходження фінансів для закриття потреб військових», — говорить заступниця голови асоціації Світлана Дубина-Литвиненко.
Під час тренінгу учасниці не лише прокачали знання та навички у темах соцпідприємництва, адвокації та тренерської майстерності, а й визначили цінності спільноти, напрацювали стандарти надання тренерських послуг та спланували перші кроки з розвитку та промоції своєї команди.
Одна з учасниць, волонтерка громадської організації «Творчість. Ініціатива. Енергія» Наталія Луценко зазначила, що тренінг дав розуміння, як можна структурувати напрацювання у сфері соціального підприємництва.
«Є розуміння, як розповідати про соціальні ініціативи іншим та як наш досвід може бути помічним у зростанні інших команд. Надзвичайно цінно перебувати у спільноті однодумців. Стати тренеркою — це для мене новий рівень, який надихає і мотивує водночас», — відзначає волонтерка.
Тренерки спільноти готові працювати з підприємцями, волонтерами та активістами з п’яти областей, де налаштована співпраця, а також по запитах по всій країні, надаючи інструменти для створення і розвитку соціальних бізнесів.
Громадські організації та волонтерські спільноти, які хочуть навчатись соціальному підприємництву, можуть звертатись на facebook-сторінку КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».
Довідково:
Програма підтримки волонтерських центрів втілюється в межах проєкту «Волонтерський крафт задля Перемоги», який реалізує КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» завдяки фінансуванню National Endowment for Democracy.
Це стало можливим завдяки співпраці з управлінням комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності Кіровоградської ОВА в рамках всеукраїнського Тижня громадянського суспільства та фінансуванню Нацфонду на підтримку демократії.
Нагадаємо, раніше «Гречка» повідомляла про те, як у Кропивницькому відкрили першу соціальну кав’ярню та «Простір хоробрих, у якому проходять різні заходи та майстер-класи, а також працює перша у місті дронарня. Виконавча директорка благодійного фонду «Полку Святослава Хороброго» та співзасновниця «Простору хоробрих» Яна Пшеніцина першою скористалась програмою розвитку малого та середнього бізнесу від Центру підтримки підприємництва та отримала компенсацію з міського бюджету.