З соцмереж

Міністр освіти Лілія Гриневич розповіла свої враження від візиту на Кіровоградщину

. 6159

 

Учора, 19 лютого, міністр освіти України Лілія Гриневич відвідала з робочим візитом Кіровоградщину, і Кропивницький зокрема.

 

Програма візиту була досить насичена: Гриневич спочатку відвідала,  опорну школу – «Олександрівське навчально-виховниче об’єднання №1» в Олександрівському районі. Потім - Навчального-виховного об’єднання №25 у місті Кропивницькому і у ЦНТУ зустрілася з вчителями міста.

У школі №25 Гриневич перевірила, як впроваджують пілотну версію проекту Нової Української школи.

Про свій візит на Кіровоградщину міністерка написала на своїй сторінці у Фейсбук:

«Повернулася з Кіровоградщини. Загалом усі мої відрядження дуже дисципліновані - зустрічі йдуть одна за одною, відбуваються вчасно, вдається відвідати усі заплановані локації. Цього разу графік зірвався повністю. Там зустріч затягнулася, тут приїхали пізніше, а традиційне для відряджень спілкування з освітянами було майже вдвічі довшим запланованого часу.

Про зарплати теж говорили. Попри те, що саме Кіровоградська область - одна із найменш проблемних у цьому питанні. Тут середня надбавка за престижність по всій області - 19%. При цьому навіть мови про вимушені відпустки тут нема. Однак, у деяких містах обласного значення є проблеми з достатністю коштів. Говорили про перерозподіл в межах області залишку субвенції, а також про проведення детального аудиту з цього питання.

Були і питання щодо передачі професійно-технічних закладів у місцеву власність. Є значні проблеми з правильним оформленням документів, що не дає МОН цивілізовано передати майно.

Окремою темою, звісно, стала реформа та необхідні зміни. В межах поїздки я мала можливість відвідати одну з пілотних шкіл, а також ознайомитись з опорною школою. В обох закладах педагогічні працівники справили неймовірне враження. Від таких людей можна підзаряджати електронні прилади - такий заряд від них йде)

Підсумовуючи, відрядження вдалося. Була можливість поговорити як про успіхи, так і проблеми. Такі заходи дозволяють більш тверезо поглянути на дійсність, побачити її з точки зору різних регіонів, людей, обставин. Неможливо робити реформу, якщо 24/7 киснеш в столичному кабінеті.

Кропивницький та й уся Кіровоградщина - місце великих контрастів, світлих людей та цікавого досвіду. Дякую усім, хто супроводжував мене та займався організаційними питаннями. Разом ми можемо більше.

P.S ділюся фото хлопчика Назара, який в умовах страшного безладу і великої кількості людей все ж привернув увагу і показав, як працюють лего-роботи) це не могло не зворушити», - йдеться у дописі Гриневич.

 

Нагадаємо, у рамках свого візиту Лілія Гриневич зазначила, що цього року в Україні планують підвищити заробітну плату вчителям на 25%. А також, що благодійні внески у фонд школи можна здавати тільки у безготівковому вигляді.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама