Гречані блоги

Анатолій Михайлович Кривохижа - український культурний діяч і педагог, засновник заслуженого ансамблю танцю України «Ятрань» і академічного театру народної музики, пісні і танцю «Зоряни». Народний артист України, доцент, почесний громадянин міста Кіровограда.

Анатолій Кривохижа: «Чи можна зберегти «Зорян», як творчий колектив?»(ВІДЕО)

Posted Автор: Створено: в Культура

Як відповідь на всі претензії до мене, про які йшлося у попередніх статтях медіапорталу «Гречка», хочу уточнити деякі моменти:

    Перше, якби підготовлена мною програма  колективу «Зоряни» не відповідала високому професійному рівню , їх не взяли б до США і ніхто не витрачав би великі гроші на підготовку  до гастролей.

      
  Друге, я не їздив з ними до США тому не знайомий з тим, що було зроблено М.Морісом,а так як мені з їх поверненням запропонували звільнитися з роботи у філармонії  я не брав  участі у їх подальших справах.
        
А по-третє, на мою думку, якщо у буденній роботі мистецьких закладів відсутня перспектива, яка створює атмосферу піднесення,справжньої  творчості не буває. Через свої болячки я не їздив з театром « Зоряни» до США, але був готовий після їх роботи з  Марком Морісом ,закінчити своє намічене до їхніх гастролей.
       

  З  розривом співпраці з американською стороною за  ініціативи директора філармонії М.І.Кравченка,мені запропонували звільнитися, відправили на пенсію кращих виконавців та вижили «балакучих». Враховуючи  робочий стан колективу,я вже тоді не вірив у якісь гастролі, бо не має кому їх готувати та не має половини тих з ким робились програми.
       

Видимість  компенсації зірваних гастролей  виїздами на фестивалі мають суттєву відмінність. Їдучи на фестиваль керівництво збирає з кожного на дорогу, а витрати на гастролі імпресаріо бере на себе і платить за кожен концерт 2000 доларів та добові по 45 доларів кожному. Різниця очевидна 50000 – 60000 доларів. Зоряни кожного разу привозили б до бюджету області, але артисти, як завжди, заощаджують на добових половину для себе. З розривом контракту американська  сторона понесла збитки,тому займатись  гастролями вже ніхто не буде. Зараз вони допомагають у лікуванні постраждалим на Майдані та українським військовим.
       

Чи можна зберегти театр «Зоряни» як творчий колектив на належному рівні на майбутнє? Відповідь на це питання треба починати з аналізу причини того що відбувалося. Питання перспективи та відповідного піднесення з приводу цього в даний момент вже не існує. Керівництво не знаючи основи творчого процесу роками робили  видимість якоїсь роботи, а при такій методі напрацьовується у виконавців певна байдужість, яка з роками закінчується межею неповернення. Повернути такому виконавцю стан хвилюючого моменту творення з відчуттям радості від зробленого ним майже не можливо. Як кажуть у таких випадках,  легше починати з молодими з нуля як ламати те старе напрацьоване за багато років. Творчість це душевний стан, коли від того що ти робиш, отримуєш задоволення. Життя у радості, «Зоряни»  втратили, тому доживатимуть такими як є.     


    

     Після перегляду відеоінформації,наданої американською стороною, пропоную своє бачення як по-людськи  закінчити конфлікт.   

Як на мене,треба вибачитись перед Тарасом Левицьким та людьми  які з ним працювали. Керівництву філармонії  раджу робити висновки з допущених помилок та усвідомити, що повагу людей треба заслужити не амбіціями та вимогами, а авторитетом керівника як митця,який своїми професійними знаннями сприяє творчому піднесенню у роботі. На переляку творчості не буває».

А.К.

0

Коментарі  

 
+2 # Taras Lewyckyj 03.11.2014, 20:24
Дорочий пане Кривохижа,

Ми не потребуємо вибачення від керівництва філармонії в знак поваги до артистів колективу «Зоряни» яких ми з приємністю часто згадуємо. Ми намагались допомогти Вам в пам'ять славного ансамблю «Ятрань» (як допомагали героям Майдану, а зараз військовим України.)

Не дивлячись на прикрий випадок з керівництвом вашої філармонії ми стурбовані подіями на Україні та молимось за вас.

Від себе, родини та української громади з глибокою повагою до людей України.

Тарас Левицький
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори