«Я б хотів не робити цей фільм»: українська стрічка про Маріуполь отримала Оскар

10:22, 11 Березня, 2024

Українська стрічка «20 днів у Маріуполі» отримала нагороду «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм.

Нагородження кінопремії відбулося напередодні, 11 березня. В Україні пряму трансляцію нагороження транслював канал «Суспільне. Культура».

Це став перший «Оскар», який вручили авторам українського фільму.

Стрічка «20 днів у Маріуполі» показує, яким були перші дні російського повномасштабного вторгнення в українське місто. Режисером фільму є Мстислав Чернов, який провів разом з фотографом Євгеном Малолєткою і журналісткою Василісою Степаненко в Маріуполі перший місяць російської облоги у Маріуполі.

Під час отримання нагороди режисер Мстислав Чернов зазначив, що якби міг, то обміняв би цю нагороду на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, не окуповувала наші міста, щоб росіяни не вбивали десятки тисяч українців і українок, щоб звільнити всіх військових і цивільних заручників, яких утримують окупанти.

«Напевно я буду першим режисером, який скаже на цій сцені, який хотів би не робити цей фільм. Та я не можу змінити минуле. Але всі разом ми можемо зробити так, щоби історію виправити, щоби правда перемогла. І щоб всі загиблі маріупольці й ті, хто віддав за нього життя, ніколи не були забутими. Кіно формує спогади. Спогади формують історію», – додав він.

Також автори й авторка фільму «20 днів у Маріуполі» отримали за свою роботу в місті під окупацією Пулітцерівську премію.

«Гречка» публікувала історію маріупольця, якому вдалося врятуватися з окупації та виїхати до Кропивницького.

Актори Маріупольського драмтеатру, які пережили бомбардування, перші місяці російської окупації та змогли виїхати з міста, розповіли «Гречці» про свій досвід.

Останні новини по темі
В Україні створили відеоролики про стрес і як його подолати
На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель земляків на фронті
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024