Війна триває на різних фронтах — інформаційний серед головних. Психологиня Анна Романик опублікувала добірку пізнавальних україномовних ютуб-каналів для молоді та підлітків. Ці ресурси можуть стати корисною та цікавою альтернативою російськомовному контентові, який раніше був досить поширений.
Канали психологиня поділяє на такі категорії:
Наука та освіта
- «Alpha Centauri» — переклади зарубіжних наукових роликів українською мовою.
- «NEED / science & education» — пояснення звичних або нових явищ крізь призму науки. Тематичні напрями: політологія, економіка, філософія, культурологія, математика, фізика, біологія, хімія, історія, медицина, психологія.
- «LearningUa» — науково-популярні відео з фізики, природи, відеоуроки з української мови та математики.
- «Enjoy The Science» — ролики з психології, біології, філології, літератури, культури, цікаві для старших дітей та дорослих.
- «Цікава наука» — науково-популярні та освітні відео з біології, фізики, астрономії, географії, математики, які перекладені та озвучені українською мовою.
- «Клятий раціоналіст» — науково-популярні відео. Автор проєкту розвінчує міфи, просуває науковий світогляд, скептицизм, раціоналізм і здоровий ґлузд, ділиться лайфхаками й запрошує відомих вчених.
- «toBeUkrainian — Переклади українською» — іноземні відео з перекладом та озвучкою українською мовою, щоби тренувати англійську та рідну мову. Теми — математика, фізика, хімія, біологія та інші шкільні предмети.
- «Tokar.ua» — науково-популярні ролики про космос, технології, винаходи. Інші теми — будова Вікіпедії, цифрова безпека, історія України та світу.
- «Записник — наука, творчість і навчання українською» — цікаві факти, топи, уроки математики та інформатики, документальні та пізнавальні фільми, анімаційні фільми, DIY проєкти тощо.
- «Твоя Підпільна Гуманітарка» — лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, які стосуються гуманітарних наук.
- «Наука для дітей» — ролики про науку, призначені для дітей і створені фанатами наукової програми Галілео
- «UA dokumental» — документальні, історичні та науково-популярні фільми, озвучені українською.
- «Докфільм HD» — канал із документальними фільмами різноманітної тематики.
- «Наука та Всесвіт» — переклади й озвучення науково-популярних відео із фактами сучасних досліджень космосу, людини, природи.
Українська мова та література
- «Амбасадорка української КУЛІКОВА Ольга» — записує ролики про фразеологізми та фонетику, біографію письменників, літературні твори шкільної програми та багато іншого.
- «ДисКурс» — матеріали для вивчення української мови легко й цікаво.
- «На всі двісті» — підготовка до ЗНО з української мови.
- «Ідея Олександрівна» — авторка записує цікаві та нестандартні відео про мову та літературу, але не тільки.
Англійська мова
- «English for Everybody» — навчальні відеоролики з англійської для різних рівнів: від початківців до proficient.
- «Англійська по-простому» — відео, які впроваджують нові підходи до вивчення англійської.
Підготовка до іспитів
- «iLearn» — безкоштовна освітня гейміфікована платформа громадської спілки «Освіторія» для підготовки до НМТ, ЗНО та ДПА, на якій Ви знайдете вебінари, онлайн-курси, тести та зможете попрактикуватись.
- «Skileo — школа майбутнього» — уроки з підготовки до ЗНО, а також повні курси з Premiere Pro.
Історія
- «Історія без міфів» — канал про історію України та світу. Експерти розповідають про всі періоди й висвітлюють політичну, воєнну, економічну історію, історію міжнародних відносин, історію культури, мистецтва і спорту, біографії видатних особистостей.
- «Kozak UA» — відео про визначні події в історії України та світу та цікаві факти з біографії видатних людей. Одне з завдань каналу — подолання стереотипів, нав’язаних українцям за часів Російської імперії та СРСР.
- «WAS: Популярна історія» — відео про маловідому історію, а також ролики про яскравих історичних персонажів і добірки найзначніших подій.
- «Історична правда» — просвітницькі ролики. Історик і журналіст Вахтанг Кіпіані разом з іншими дослідниками розповідають про різні епохи української історії. Відео розкривають деталі побуту, їжі, одягу та звичок, завдяки чому Ви зможете побувати в середньовіччі, прожити один день на Запорізькій Січі чи в повстанській криївці.
- «Історія для дорослих» — ролики про маловідомі факти з життя відомих людей
- «Локальна історія» — ролики про українську ідентичність. Автори руйнують міфи та стереотипи, породжені не лише окупаційними владами, а й окупованим суспільством.
- «імені Т. Г. Шевченка» — відео на тему історії України (УПА, ОУН, козаки, Прапор, Герб, Гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко).
- «Олег Харченко» — короткі ролики із курсу шкільної історії.
Біологія
- «Tetiana Chychkovska» — відео про еволюцію, органічні сполуки, віруси та бактерії, репродукцію організмів, традиційні та сучасні біотехнології, методи біологічних досліджень, задачі з генетики та молекулярної біології.
- «Довколаботаніка» — науково-популярні відео про ботаніку від кандидата наук.
- «Руда Біологія Ольга Халепа» — біологічний навчальний, літературний та творчий канал учительки біології.
- «Руслана Барко» — уроки біології, природознавства, хімії в цікавих роликах.
Математика, економіка, фізика
- «Топ Школа» — відеоуроки з математики з 4 до 11 класу та трішечки фізики.
- «Ціна Держави» — прості й детальні відео про податки.
Географія та подорожі
- «Ukraїner» — канал про експедиції та подорожі Україною, відкриття, антропологію та етнографію.
- «Книга-мандрівка. Україна» — мультсеріали, які ґрунтуються на реальних подіях. Популярний варіант знайомства з історією.
- «Відвідати всі країни» — дослідження цікавої традиційної їжі у різних країнах, а також кулінарного різноманіття регіонів та міст України.
- «Гуцулендія» — ролики про експедиції в різноманітні високогірні села, культуру та традиції наших предків, а також про мольфарів, майстрів народного побуту, музикантів та просто колоритних людей.
- «Двоколісні хроніки» — відео про справжню подорож довкола світу на велосипедах.
- «Хащі» — проєкт, який показує провінційне українське закулісся.
- Нові валютні депозити онлайн: для чого потрібні і як захищають заощадження
- Як жити у війну: 6 порад психолога
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте