Конфлікти у тролейбусах: хто з переселенців має право на безоплатний проїзд у Кропивницькому?

16:12, 08 Червня, 2022

У Кропивницькому для вимушених переселенців, які належать до пільгових категорій, передбачили безкоштовний проїзд у тролейбусах та автобусах. Проте через плутанину у визначенні цих категорій люди, яким довелося евакуюватися з власних домівок, стикаються із конфліктами на відносно безпечній Кіровоградщині.

Конфлікти у кропивницьких тролейбусах

Подружжю Ігорю та Марині М.* разом з дітьми вдалося приїхати у Кропивницький з Луганської області у березні. У рідному місті, яке наразі перебуває під тимчасовою окупацією російських загарбників, у них лишилося житло і бізнес.

«Нам пощастило виїхати власною автівкою, то ми хоч змогли трохи більше речей прихопили. А хто евакуаційними автобусами, то з собою максимум дві торби взяти можна. Люди рятуються з майже порожніми руками, полишаючи все. Часто не маючи грошей», – зауважує Марина.

По приїзді до Кропивницького людям потрібно знайти житло, зареєструватися у Центрі надання адмінпослуг, знайти школу для дітей, оформити посвідку переселенців та інші документи – і це все до того, як отримати власне фінансову допомогу. Тож вимушеним переселенцям доводиться їздити по багатьом інстанціям громадським транспортом, часто при цьому не знаючи міста та маючи обмежений бюджет.

У міському ЦНАПі Марині сказали, що вона має право безкоштовно їздити тролейбусом, адже в неї двоє неповнолітніх дітей. Водночас кондукторка їй пояснила, що вона скористатися цією пільгою не може, якщо їде у тролейбусі сама. Переселенка каже, що почувалася приниженою, коли з’ясовувала при інших пасажирах, чи має право на безоплатний проїзд.

Ігор додав, що також був свідком неприємного конфлікту вимушеної переселенки і кондуктора у тролейбусі в Кропивницькому. За його словами, дівчина показала у «Дії» посвідку переселенки, проте кондуктор наполягав, що вона має оплатити проїзд. Зчинився скандал, більшість пасажирів заступилися за дівчину, кропивничани самі заплатили за її проїзд. Проте звучали подекуди і «поприїжджали тут», «самі винні», «ви втікачі, а не переселенці» тощо.

«Ми ж не обирали, щоб по нашому рідному місту їхали танки і гатили по наших домівках. Це не результат наших дій чи бездіяльності. Окупантам все одно на твої політичні погляди, рідну мову – вони просто нищать все, до чого дотягнуться», – прокоментував чоловік.

І уточнив: звісно, такі безпідставні звинувачення поодинокі і рідкісні у порівнянні з масовою підтримкою українців. І їхня родина вдячна кожному і кожній, хто з розумінням ставиться до того, що вони були вимушені пережити. «Проте у цій діжці меду такі звинувачення стають ложкою дьогтю – хоч однією і маленькою, але дуже гіркою», – додає Марина.

Вимушені переселенці зауважили, що чітке визначення пільг і документів для їхнього отримання у громадському транспорті міста попередило би виникнення таких неприємних ситуацій.

Хто з переселенців має право на безоплатний проїзд

Міська рада Кропивницького у свою чергу рекомендувала комунальному підприємству «Електротранс» надати безоплатний проїзд у автобусах і тролейбусах переселенцям пільгових категорій з територій, на яких ведуться бойові дії.

Як пояснив начальник міського управління транспорту Віктор Житник, перелік пільгових категорій встановлений на рівні держави, тому міська рада може лише рекомендувати підприємству, для кого передбачити доаткову пільгу. Рішення про надання безоплатного проїзду приймає безпосередньо підприємство-перевізник.

В «Електротрансі» на запит «Гречки» пояснили, що у Кропивницькому на безоплатний проїзд у тролейбусах і автобусах мають право вимушені переселенці наступних категорій:

  • пенсіонери,
  • люди з інвалідністю,
  • сім’ї з дітьми.

Для цього людині потрібно пред’явити кондуктору довідку про взяття на облік у статусі внутрішньо переміщеної особи та відповідне посвідчення (пенсійного, свідоцтва про народження тощо). Щодо родин, то для безоплатного проїзду батько чи мати мають їхати разом з дитиною чи дітьми.

«Якщо батьки або діти старші 6 років (у автобусах) і 7 років (у тролейбусах) їдуть окремо, то вони сплачують вартість проїзду відповідно тарифам», – пояснили в «Електротрансі».

*імена змінені на прохання вимушених переселенців

Останні новини по темі
Кропивницький легкоатлет став призером змагань у Німеччині
258814DA 6EE8 434E A363 780FC45A0C38
studentu
Виш у Кропивницькому планує розпочати навчання з 1 серпня
Читайте також

Кропивницькі велосипедисти вибороли призові місця на чемпіонаті України з маунтенбайку.

12:21, 17 Липня, 2024

На Кіровоградщині виявили двох чоловіків, яких підозрюють у незаконному вилові риби в акваторії річки Дніпро....

11:54, 17 Липня, 2024

У середу, 17 липня, контррозвідника Романа Червінського, якого обвинувачують у перевищенні повноважень під час спецоперації з вербування російського пілота, випустили під застав...

11:20, 17 Липня, 2024