Одяг з унікальними орнаментами Кіровоградщини поїхав у Лас-Вегас

14:17, 25 Березня, 2024

Відтепер одяг “Баби Єльки” з унікальними орнаментами Кіровоградщини можна побачити і в Лас-Вегасі.

Як повідомили на офіційній Facebook-сторінці “Баба Єлька. Мода”, світлинами з Лас-Вегасу у новій спідниці поділилася українка Інна Ковтун, яка замовила ексклюзивну річ. 

Нагадаємо, організація “Баба Єлька” – фольклорний проєкт зі збереження культурної спадщини. Дослідниці за власної ініціативи проводять експедиції по різних куточках Кіровоградщини і збирають від мешканців фольклорні автентичні народні пісні. Також дослідниці збирають експонати, рецепти, старі фотографії, вишиванки та рушники та видали книгу рецептів “Смачна Кропивничинна” та презентувала етносумки.

Наразі в етнолабораторії можна придбати гамани ручної роботи (гаман — це торбинка-кишеня, яка пов’язується на поясі чи талії). А також чокери з бісеру, спідниці, сумки, хустки від творчої майстерні «Будяк кучерявий».

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що у Кропивницькому в рамках проєкту “Стань агентом Баби Єльки”етнолабораторія «Баба Єлька» спільно з режисеркою Катериною Мурованою розпочали зйомки серіалу про культурну спадщину Кіровоградщини. Серіал «Баба Єлька» планують створити на основі польових експедицій найвіддаленішими селами п’ятьох громад Кропивниччини: Долинської, Устинівської, Онуфріївської, Голованівської та Петрівської.

Також організація в рамках проєкту планує також видати книгу, репліки комплектів старовинного українського одягу та колекцію вибійок, створених на основі орнаментів, притаманних Кіровоградщині, а також альбом зі схемами вишивок традиційних сорочок та інші “родзинки”.

Останні новини по темі
Створити сад на даху: Кропивничан запрошують долучитися до проєкту
Крадія-рецидивіста з підробленим посвідченням суд лише оштрафував
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024