Що трапилось у Кропивницькому? Підсумки 2024 року
«Гречка» розповідає про події, які формували наш рік.
Міський розвиток
Цього річ Кропивницький отримав кілька важливих документів, які вплинуть на подальше життя громади. Зокрема селище Нове юридично увійшло до складу міста — це перший крок до вирішення низки земельних питань.
Уряд затвердив для міста схему модернізації теплопостачання, яку втілюватимуть в найближчі роки. Наприклад, перші модульні котельні вже з’явились.
Також затвердили стратегію розвитку громади до 2030 року. Дай Боже, аби реалізувався оптимістичний сценарій.
У місті почали вести боротьбу з МАФами. Щоправда, вибіркову. У той час як із власниками двох МАФів судилась прокуратура, інший МАФ отримує право на те, щоб красуватись у центральному сквері.
Тарифи
Цьоро року зросли тарифи на вивіз сміття. Під ялинку Кропивницький отримав нові тарифи на проїзд у громадському транспорті, а депутати облради звернулись до Нацрегулятора аби той наступного року підвищив тарифи на воду для споживачів «Дніпро-Кіровоград», а це більшість мешканців міста та області.
Дорожня інфраструктура
Після ремонту дороги на перехресті вулиць Героїв України та Героїв-рятувальників організували круговий рух. Так мали полегшити проїзд перехрестя, де тяжко було повернути ліворуч, а натомість коло вийшло таке недолуге, що кількість ДТП на цій ділянці дороги навпаки зросла.
З позитивного, на низці перехресть у місті працюють світлофори з автономним живленням, тому під час відключень світла їздити стало легше.
Освіта
У місті активно ремонтували укриття для шкіл і дитсадків і продовжать роботи в наступному році. А от із забезпеченням світлом під час блекаутів не все так гладко: генератори є, але то їх потужностей бракує, то бензину, то відповідальних.
Не обійшлось і без скандалів із закупівлями харчів у школах, судів над очільницею управління освіти. А на всю країну прозвучала новина про отруєння дітей щурячою отрутою на шкільному ярмарку.
Центральноукраїнський державний університет анонсував відкриття у наступному році коледжу «Alma mater +».
Охорона здоров’я
У місто отримало новий Радіологічний центр при Онкоцентрі, а також триває будівництво нового медзакладу для реабілітації захисників. У грудні реабілітаційний модуль запрацював на території 4 лікарні: там постраждалі від війни військові та цивільні зможуть отримати фізичну і психологічну реабілітацію, а також низку соцпослуг.
Місто і культурне життя
Багато перепитій було в обласному театрі. Зі скандалами мінялись керівники, відновлювались на посаді через суди й навіть ловились на хабарях. Попри такий некультурний вайб вийшло кілька успішних театральних прем’єр, і зародилось нове творче об’єднання «Кропива».
У місті запрацював громадський хаб «Простір хоробрих» і перша у місті соціальна кав’ярня, а також низка молодіжних просторів.
Низку культурницьких проєктів створила етнолабораторія «Баба Єлька». Серед іншого паску спечену за давнім рецептом, який записали в експедиції областю, можна було придбати у супермаркетах.
Цього року місто пережило справжній бум на майстер-класи зі створення дідухів, різдвяних павуків. І таке повернення до традицій не може не радувати.
Також кропивничани почали долучатись до програми «Нацкешбек» та «ЄПідтримка». Витратити ці гроші можна на комуналку, ліки, книги або донати.
А ще більше новин у Новому році читайте на gre4ka.info, а також підписуйтесь на наш TikTok і YouTube аби не пропускати новини у відеоформаті.